• +3 jaar ervaring

Profiel van Herman

10/10

  • Op locatie

  • Online

Profiel van Herman

10/10

  • Op locatie

  • Online

Over Herman

Ik heb een bachelor Rechten en ben licentiaat in de Klassieke Filologie (tegenwoordig: master Taal- en Letterkunde: Latijn en Grieks), met daarbij een aggregatie voor het hoger secundair onderwijs.
Ik werkte voorheen in een boekhandel (afdeling kunstboeken en recht-management), en was verantwoordelijk voor de marketing van een juridische uitgeverij. Momenteel ben ik attaché bij FOD Financiën. Ik gaf reeds bijles Latijn en Grieks in alle graden van het secundair onderwijs.
Ik geef bij voorkeur les aan huis bij de student, maar het kan ook online of bij mij thuis (Dendermonde).

Motivatie

Ik ben zelf zeer gepassioneerd door Latijn en Grieks: de talen op zich (als systeem: de taalkunde), de werken die in deze talen tot stand kwamen (de letterkunde) en bij uitbreiding de hele cultuur van de klassieke oudheid. Dat waren ook mijn beweegredenen om deze talen grondig te bestuderen. Ik wil de kennis die ik verworven heb graag delen met studenten. Ik wil ook bijdragen om het zelfvertrouwen bij studenten te vergroten en ik wil hen helpen obstakels bij de studie te overwinnen. In de bijlessen die ik reeds gaf, haalde ik veel voldoening uit het feit de studenten te zien groeien en te zien vooruitgaan in de studie van talen die me nauw aan het hart liggen.

Mijn aanpak

Ik ga gestructureerd te werk, in verschillende stappen. Eerst peil ik naar de specifieke behoeften: ik bespreek met de leerling en/of de ouders wat de moeilijkheden zijn, welke onderwerpen extra aandacht vereisen en welke doelen de leerling wil bereiken. Op basis van deze evaluatie maak ik een lesplan op. Ik bepaal de belangrijkste onderwerpen die moeten worden behandeld en organiseer de bijlessessies in functie hiervan. De sessies zijn interactief. Ik vind een aanpak op maat van de student belangrijk, ik pas de lesmethode aan volgens de behoeften en leerstijl van de leerling. Ik zorg voor een positieve en ondersteunende leeromgeving waarin de leerling zich op zijn gemak voelt om vragen te stellen en niet bang is om fouten te maken. Permanente feedback en evaluatie zijn essentieel, ik identificeer sterke punten en zaken die verbeterd moeten worden. Ik geef extra oefeningen om de leerling verder te helpen en de kennis te verdiepen. Belangrijk is ook de motivatie te stimuleren, ik zorg ervoor dat de leerling gemotiveerd blijft tijdens en na de bijlessen. Ik benadruk de voortgang en successen die de leerling boekt.
Om het meeste uit bijles te halen, doe ik er alles aan opdat de leerling actief betrokken is en regelmatig oefent buiten de bijlessessies. Hiervoor verschaf ik extra oefenmateriaal om de opgedane kennis te versterken. Ook het stimuleren van een gestructureerde studieroutine en het helpen bepalen van realistische doelen kan bijdragen aan het succes van de leerling.

Opleiding

Diploma 1: Bachelor Rechten aan Universiteit Gent / centrale examencommissie

Diploma 2: Master Taal en Letterkunde: Latijn en Grieks (Klassieke Filologie) aan Universiteit Gent

Diploma 3: Master Aggregaat Hoger Secundair Onderwijs Latijn en Grieks aan UGent

Bijles voor deze vakken

  • Grieks
  • Latijn

Reviews (1)

  • Isabelle's review for Herman

    Isabelle

    Meise

    2 weken, 2 dagen geleden

    Isabelle’s lesonderwerp

    Leerlinge 4e middelbaar (Latijn-Wiskunde) heeft begeleiding nodig bij Latijn. Momenteel steekt ze veel energie in wiskunde, waardoor het soms iets minder goed gaat bij Latijn. Ze twijfelt snel aan zichzelf en slaat in paniek op het examen, waarbij ze alles door elkaar haalt. Haar basis van zinsontleding zit ook niet goed.

    Isabelle’s review over les Latijn

    Jade is zeer positief en zegt dat de leraar heel veel geduld heeft, ook al begrijpt ze het niet meteen. Hopelijk vertaalt zich dat naar betere resultaten. Graag veel focussen op naamvallen en werkwoordvormen... geef haar gerust wat extra oefeningen om tussen de bijlessen verder te oefenen. indien nodig, schakelen we tijdelijk over naar wekelijkse bijlessen.

*Namen werden geanonimiseerd wegens GDPR. Daarom staat er soms ‘hij’ bij een vrouwelijke naam en omgekeerd.
Er ging even iets mis! We zijn op de hoogte en werken aan een oplossing.