Lievegem, België
Master
Bioinformatica (Systems Biology), Universiteit Gent
Gescreende bijlesgever
Jietse
Ik ben afgestudeerd als farmaceutisch-biologisch laboratorium technoloog en heb hierna een master bioinformatica gestudeerd. Ik heb een achtergrond in zowel de labotechnieken als de gegevensverwerking op de computer. Ik heb zowel tijdens de bachelor- als masteropleiding een stevig pakket aan wetenschappen gekregen. Tijdens de bacheloropleiding lag de focus vooral op de biologie, biochemie en biotechnologie. Tijdens de master stond dataverwerking centraal waarbij een stevig pakket wiskunde en statistiek niet konden ontbreken. Verder leerden we de theoretische concepten toepassen in verschillende programmeertalen met een focus op Python en R studio. Sinds enkele jaren ben ik eveneens lesgever bij het Rode Kruis. Hier geef ik onder andere de lessen EHBO. Een stevige opleiding moest gevolgd worden om lesgever hierin te worden. Hierbij werd uiteraard begonnen met de cursussen EHBO. Na dit eerste deel werd dan nog een intensief traject aan didactische vakken onderwezen om ons de technieken van het lesgeven zelf bij te brengen. Als laatste relevante ervaring geef ik al een drie-tal jaar een gastles bioinformatica aan mijn alma mater. Hierbij leg ik een analyse uit die uitgevoerd dient te worden in R Studio. De studenten dienen deze analyse dan achteraf zelfstandig uit te voeren met een andere data set.
Motivatie
Zoals eerder vermeld ben ik reeds enkele jaren lesgever EHBO en geef ik af en toe een gastles aan de mijn oude hogeschool. Deze ervaringen toonden mij dat ik graag les geef. Het overbrengen van opgedane kennis brengt mij veel voldoening. Op aanraden van een kennis ben ik dan op zoek gegaan naar bijles opdrachten en zo bij het Bijleshuis terecht gekomen. Ik hoop op deze manier mijn kennis up-to-date te houden en tegelijk studenten en scholieren te kunnen helpen met hun problemen.
Mijn aanpak
Mijn aanpas is afhankelijk van de situatie. Als ik een les geef van de start, dan doe ik mijn initiële uitleg. Wanneer er vragen zijn kunnen de studenten mij zeker onderbreken om die te stellen. Hierbij is het wel belangrijk om de controle te bewaren en niet-relevante vragen af te blokken. Wanneer het 1-op-1 begeleiding zou zijn, dan is het initieel belangrijk te luisteren naar de vraag die heerst bij de student/scholier en als lesgever goed te begrijpen waar exact het probleem zich situeert. Dan probeer ik in te spelen op de behoeften en noden van de student/scholier in kwestie.
Opleiding
Diploma 1: Bachelor Biomedisch Laboratoriumtechnologie (Farmaceutische en Biologische Laboratoriumtechnologie) aan Hogeschool Gent
Diploma 2: Master Bioinformatica (Systems Biology) aan Universiteit Gent
Bijles voor deze vakken
Examencommissie: Chemie, Techniek
Bachelor: Biologie, Natuurwetenschappen, Programmeren, Wiskunde
Master: Microsoft Office, Python, R Studio, SQL, Statistiek, Toelatingsproef