- +3 jaar ervaring
Bachelor Educatieve secundair onderwijs: natuurwetenschappen en wiskunde
Arteveldehogeschool
Deerlijk , België
Leslocaties
Op locatie
Online
Leslocaties
Op locatie
Online
Over Justine
In het middelbaar heb ik de richting wiskunde-wetenschappen (8u) gevolgd en afgerond. Daarna ben ik naar de universiteit gegaan voor een academische bachelor in de wiskunde te volgen. Na een half jaar merkte ik dat dit toch niet helemaal mijn ding was en ben ik overgestapt naar de educatieve bachelor secundair onderwijs wiskunde-natuurwetenschappen.
Ik heb al 5 jaar gewerkt als vakantiejob in de Bel&Bo. Verder heb ik dit jaar al stage gehad, waar ik mocht lesgeven op een secundaire school voor zowel wiskunde als natuurwetenschappen. Dit jaar ben ik ook moni geweest op een Kazou Jomba kamp (mensen tussen 19-30 jaar met een beperking).
Motivatie
Ik wil heel graag bijles geven omdat ik graag kinderen en jongeren wil helpen bij het aanleren en begrijpen van nieuwe materie. Ik wil hen helpen bij het verwerven van nieuwe kennis. Ik studeer voor leerkracht omdat ik het leuk vind om jongeren te helpen in hun ontwikkeling en hen te zien groeien. Ik wil er voor hen zijn, niet alleen op vakdidactisch vlak maar ook een beetje als coach in het leven.
Mijn aanpak
Wiskunde:
Ik begin altijd heel aanschouwelijk en ik leg een link met wat de student al kent; (bv. een les over vierkantswortels -> beginnen met machten op te frissen; een les over de eigenschappen van vlakke figuren -> namen + definities van de vlakke figuren herhalen)
Zo weet ik ook mijn beginsituatie en zie ik of de leerling de vorige leerstof al goed beheerst. Daarna leg ik de theorie uit. Als dit moeilijk is voor de leerling, probeer ik het op een andere manier, met andere voorbeelden ...
Vervolgens maken we heel standaardoefeningen samen. Nog niet te veel uitdaging, zodat de leerling de basis mee heeft. Daarna mag de leerling alleen aan het werk en bouwen we geleidelijk aan de oefeningen op in moeilijkheidsgraad. Ik sta altijd bereid om te helpen maar probeer zoveel mogelijk de leerling zelf het antwoord te laten ontdekken. Ik zorg voor afwisseling in oefentypes, in moeilijkheidsgraad ... Als de leerling dit heel goed onder de knie heeft, maak ik zelf of selecteer ik heel uitdagende oefeningen. Dit is uitdagen voor de leerling en bij succeservaringen, geeft dit alleen maar een goed gevoel voor zowel de leerling als voor mij.
Natuurwetenschappen:
Ook hier leg ik eerst de link met voorgaande hoofdstukken (bv. les over functies van de dikke darm -> herhalen dat dit onderdeel is van het spijsverteringsstelsel, functie hiervan ...) Mijn les bouw ik op a.d.h.v. een onderzoeksvraag. Wat willen we deze les onderzoeken? Vervolgens kan ik te werk gaan via een experiment, oefeningen ... om de theorie uit te leggen. Indien er oefeningen op dit deel zijn, maken we eerst samen enkele oefeningen en daarna gaat de leerling zelf aan de slag. Ik probeer ervoor te zorgen dat ik zo weinig mogelijk de theorie zelf vertel maar vooral dat de leerling a.d.h.v. de vragen die ik stel zo zelf tot de theorie komt. Ik sluit de les af met de terugkoppeling naar de onderzoeksvraag waarbij de leerling vertelt wat we die les nu eigenlijk onderzocht en ontdekt hebben.
Mijn troeven zijn dat ik heel geduldig ben en echt wil dat de leerling het begrijpt. Ik vind het niet erg dat ik de theorie nog eens moet uitleggen of dat ik voorgaande leerstof opnieuw moet herhalen. Ik ben heel behulpzaam en heel aanspreekbaar. Ik ben er voor mijn leerlingen en dat bedoel ik op alle vlakken want om goed te kunnen leren op school is het ook belangrijk je goed in je vel te voelen. Ik wil een steun zijn voor mijn leerling.
Opleiding
Diploma 1: Bachelor Educatieve secundair onderwijs: natuurwetenschappen en wiskunde aan Arteveldehogeschool
Bijles voor deze vakken
- Natuurwetenschappen
- Wiskunde
Meer bijlesgevers wiskunde
- +1 jaar ervaring
Bijles wiskunde met Griet
- Op locatie
Over Griet
Bezig blijven en lesgeven is mijn hobby.
- +4 jaar ervaring
Bijles wiskunde met Luna
- Online
- Op locatie
Over Luna
Ik vind het leuk om aan leerlingen die het wat moeilijker hebben bijles te geven. Ik leg op verschillende manieren de leerstof uit tot de leerling het begrijpt.

- +1 jaar ervaring
Bijles wiskunde met Renaat
- Online
- Op locatie
Over Renaat
Ik wil mensen helpen bij onderwerpen die ik zelf zeer interessant vind en hen zo hopelijk iets bijbrengen.

Bijles wiskunde met Siemon
- Online
- Op locatie
Over Siemon
In de moderne samenleving speelt technologie een steeds meer prominente rol, waardoor technische profielen uiteraard heel gegeerd zijn. Ik wil hiervoor mijn steentje bijdragen door leerlingen warm te maken en voor te bereiden op de exacte wetenschapsvakken die velen onder hen nodig zullen hebben: wiskunde, fysica en chemie.

- +6 jaar ervaring
Bijles wiskunde met Matthias
- Online
- Op locatie
Over Matthias
Ik ben iemand die zelf erg veel voldoening haalt uit het geven van bijles. En dan specifiek uit het bekomen van een "aha" moment bij studenten wanneer ze inzien hoe een bepaald complex begrip écht in mekaar zit. Dat is het moment waarop ze met dat begrip kunnen spelen en zelfvertrouwen krijgen in de materie. In de jaren dat ik bijles heb gegeven heb ik zelf ook nog veel "aha" momenten mogen beleven die mij nu instaat stellen om bepaalde begrippen volledig te beheersen en op verschillende manieren te kunnen uitleggen, liefst toegepast op topics uit de studenten hun leefwereld.