Bachelor Agro- en biotechnologie
Odisee
Bilzen-Hoeselt , België
Leslocaties
Op locatie
Online
Leslocaties
Op locatie
Online
Over Lien
Ik ben Lien, leerkracht secundair onderwijs en momenteel student in het schakelprogramma voor de master Biologie aan de KU Leuven.
Ik gaf de voorbije jaren onder andere natuurwetenschappen, MAVO, Mens & Maatschappij en sociaal-emotionele vorming in het secundair onderwijs. Daarvoor werkte ik ongeveer acht jaar in andere sectoren: als IT-projectmanager (Salesforce, Scrum/Agile), in e-commerce en in de dierenzorg. Ik heb twee bacheloropleidingen afgerond, Toegepaste Informatica en Agro- en Biotechnologie (Dierenzorg), en behaalde daarna mijn lerarenopleiding aan UCLL.
Die combinatie maakt dat ik zowel de wetenschappelijke vakken als informatica goed kan begeleiden, en dat ik vaak concrete voorbeelden uit de praktijk kan geven. Doordat ik zelf voor de klas heb gestaan, weet ik welke leerstof in de praktijk struikelblokken oplevert en hoe examens en toetsen eruitzien. En doordat ik nu opnieuw student ben, sta ik zelf ook weer middenin het studeren.
Motivatie
Het leukste moment van bijles geven is zien dat de leerstof bij een leerling 'klikt', daar doe ik het voor. Leren leren vind ik dan ook minstens zo belangrijk als de leerstof zelf. Tijdens mijn lerarenopleiding aan UCLL heb ik daar een project rond gemaakt, en ik neem dat stuk graag mee in de bijles.
Aangezien ik zelf ook weer studeer, zit ik letterlijk in hetzelfde schuitje: vastlopen, opnieuw beginnen, een andere aanpak proberen. Die ervaring geeft mij een sterke basis om aan andere leerlingen het studeren aan te leren.
Mijn aanpak
Ik begin altijd bij de leerling zelf: vertel eens waar je staat, wat lukt er al en waar loopt het vast? Dat maakt vaak duidelijk of het probleem in het begrip van de theorie zit, of in de manier van studeren.
Daarna gaan we samen aan de slag. Ik maak de oefeningen mét de leerling, niet vóór de leerling: we overlopen de leerstof samen, ik stel vragen onderweg en laat de leerling zoveel mogelijk zelf de stappen zetten. Waar het vastloopt, leggen we het even stil en gaan we terug naar het punt waar het nog wel klopte.
Daarna kijken we naar hoe de stof het best gestudeerd wordt. Dat verschilt per leerling en per vak: voor de een werken schema's, voor de ander flashcards, oude toetsvragen of hardop uitleggen. Leren leren zit dus standaard mee in mijn aanpak: plannen, samenvatten en jezelf overhoren horen daar allemaal bij.
Mijn doel is uiteindelijk heel simpel: dat de leerling het zonder mij kan. Ik wil niet dat iemand mij elke week nodig heeft om vooruit te geraken, maar dat hij of zij op een bepaald moment zelf weet hoe het aan te pakken.
Opleiding
Diploma 1: Bachelor Agro- en biotechnologie aan Odisee
Diploma 2: Bachelor Secundair Onderwijs aan UCLL
Diploma 3: Bachelor Toegepaste Informatica aan Hogeschool PXL
Bijles voor deze vakken
- Aardrijkskunde
- Anatomie
- Informatica
- Natuurwetenschappen
- Biologie
- Microsoft Office
- PowerPoint
- Word
- Thesis-scriptiebegeleiding
- Basisonderwijs
- Huiswerkbegeleiding
- Nederlands NT2
- Studiebegeleiding
Meer bijlesgevers studiebegeleiding

Bijles studiebegeleiding met Laura
- Op locatie
Over Laura
Een leerling of student mogen begeleiden en verder op weg helpen, geeft mij een grote voldoening. Liefst reik ik hen niet enkel leerstof maar ook studiemethodes aan, zodat ze nadien ook zelfstandig verder kunnen en dit mee kunnen pakken in hun verdere studieloopbaan.
Wanneer een jongere nadien laat weten dat hij geslaagd was voor het examen, of wanneer ik vlak voor een toets zag dat een leerling het geheugensteuntje van de les ervoor nog even herhaalde en dit hem ook écht hielp ... ja, daar gloeit mijn hart van. Weten dat je écht iets kan betekenen en een verschil kan maken.
Jongeren zijn onze toekomst; zij verdienen het om te voelen dat wij achter hen staan. Net daarom wil ik ook met zoiets kleins als bijles geven laten voelen aan die leerling dat hij/zij er niet alleen voor staat.

Bijles studiebegeleiding met Natalie
- Online
- Op locatie
Over Natalie
Ik heb een voorliefde om mensen te kunnen verder helpen met hun studies. Iemand een inzicht te kunnen geven in wat ze niet begrijpen, geeft me heel veel voldoening en vreugde.

- +7 jaar ervaring
Bijles studiebegeleiding met Tinne
- Online
- Op locatie
Over Tinne
Ondertussen help ik drie jaar jongeren met hun schoolwerk en planning. Ik werk als leerkracht in het secundair onderwijs waardoor ik dichtbij de leerlingen sta.
Ik geef ook onderwijs aan huis aan leerlingen die niet naar school kunnen komen.
- Nieuw!
Bijles studiebegeleiding met Antje
- Online
- Op locatie
Over Antje
Ik vind het fijn om 1 op 1 aan de slag te gaan met kinderen en jongeren en hen zo te ondersteunen in hun schoolcarrière. Daarnaast vind ik het ook belangrijk dat alle kinderen de kans krijgen om te leren en te doen wat ze graag doen. Soms hebben kinderen en jongeren wat extra hulp nodig tijdens het studeren en daar wil ik graag mijn steentje aan bijdragen.

Bijles studiebegeleiding met Hannelore
- Online
- Op locatie
Over Hannelore
Studeren kan je leren
Dat is dan ook mijn motto.
Of het nu gaat om je studieaanpak of om hulp bij een specifiek vak: bij mij ben je meer dan welkom.