Bijles Nederlands of Nederlands NT2 met Michaël

    Leslocaties
    • Op locatie

    • Online

    Bijles Nederlands of Nederlands NT2 met Michaël
    Leslocaties
    • Op locatie

    • Online

    Over Michaël

    Ik heb na mijn studies Germaanse Filologie (Nederlands-Engels) met Aggregatie Hoger Secundair Onderwijs en Master In Business Administration aan de KU Leuven 15 jaren in de financiële sector gewerkt (BBL-ING Bank). Vanaf 2001 startte ik ook als zelfstandig trainer in communicatie en leiding geven, eerst in bijberoep, vanaf 2010 als voltijds zelfstandige (eenmanszaak).

    Naast klassikale trainingen voor groepen van maximaal 12 personen in privé- en overheidssectoren, hou ik ook veel van individuele coachings. De afgelopen jaren kreeg ik steeds meer de vraag naar ondersteuning op vlak van assertiviteit, grenzen trekken, omgaan met agressie en intimidatie. Daarnaast ondersteun ik ook graag studenten en volwassenen bij Nederlands.

    Motivatie

    Ik heb zelf twee studerende kinderen en merk bij hen, net als bij alle studenten, dat ze aan de universiteit weinig getraind worden op hun communicatieve skills: het geven en ontvangen van feedback, het verbindend dialogeren, het presenteren met impact. Tegelijkertijd merk ik sedert de pandemie een sterke toename van jongvolwassenen die nood hebben aan assertiviteit om in een toxische werkomgeving zichzelf te kunnen blijven om hun motivatie en veerkracht te vrijwaren.

    Tenslotte zijn er ook veel jonge, gemotiveerde studenten uit andere culturen die worstelen met het Nederlands, waardoor ze de hierboven aangehaalde assertiviteit of interpersoonlijke communicatievaardigheden op het werk ontberen. Net deze mensen hoop ik via Bijleshuis te kunnen inspireren en vooruit te helpen met gespreksleidraden.

    Mijn aanpak

    Bij elke individuele coaching begin ik met een warme wederzijdse kennismaking, waarbij ik de coachee zich laat voorstellen en zijn of haar behoeftes laat verwoorden, alles of zoveel mogelijk in het Nederlands. Tijdens deze kennismaking krijg ik dan ook al een beeld van het taalniveau (Nederlands) en de motivatie van de coachee.

    Daarna tracht ik een communicatieprogramma uit te werken waarbij de coachee a.d.h.v. gespreksleidraden zich kan uitdrukken, actief kan luisteren, feedback kan geven, een probleem kan signaleren, een voorstel kan adviseren, een win-win in een discussie kan nastreven. Na elke sessie vraag ik korte dagboekfragmenten bij te houden (ervaringen, ontvangen mails, moeilijke momenten) waarop we in de volgende sessie kunnen terugkomen, alvorens een volgend onderwerp aan te kaarten.

    Opleiding

    Diploma 1: Master Germaanse Filologie + Aggregatie Hoger Secundair Onderwijs aan K.U. Leuven

    Bijles voor deze vakken

      Meer bijlesgevers nederlands

      Bijles Nederlands, Engels of Nederlands NT2 met Annelies

        Bijles Nederlands met Annelies

        9,9/10 (2 beoordelingen)

        • Online
        • Op locatie
        Goedgekeurd na persoonlijk gesprek
        Kontich
        Online
        Leerkracht secundair onderwijs Engels-Nederlands
        Over Annelies

        Ik haal veel voldoening uit het helpen van anderen en geniet ervan om mijn leerlingen te zien groeien.

        “I do not teach my children. I attempt to provide the conditions in which they can learn.” — Maria Montessori

        Bijles Nederlands, Engels of studiebegeleiding met Thierry
        • +1 jaar ervaring

        Bijles Nederlands met Thierry

        9,9/10 (2 beoordelingen)

        • Online
        • Op locatie
        Goedgekeurd na persoonlijk gesprek
        Willebroek
        Online
        Germaanse taal- en letterkunde
        Over Thierry

        Enthousiasmeren, versterken, verbreden en verdiepen, dat zijn mijn drijfveren om vanuit mijn passie voor taal anderen te helpen bij hun taaltraject.

        Bijles Nederlands, basisonderwijs of Nederlands NT2 met Kaat
          Goedgekeurd na persoonlijk gesprek
          Antwerpen
          Online
          Germaanse Talen Nederlands-Engels
          Over Kaat

          Ik wil mijn passie voor taal en communicatie inzetten om anderen vooruit te helpen. Het geven van bijles in Nederlands en Engels sluit perfect aan bij mijn overtuiging dat taal deuren opent: tot kennis, kansen en zelfvertrouwen. Met mijn ervaring in inclusie en gelijke kansen wil ik een veilige, stimulerende leeromgeving creëren waarin elke leerling zich gezien voelt en succes kan ervaren.

          Bijles Nederlands, Nederlands NT2 of thesis-scriptiebegeleiding met Lieve
          • +4 jaar ervaring

          Bijles Nederlands met Lieve

          9,5/10 (2 beoordelingen)

          • Online
          Goedgekeurd na persoonlijk gesprek
          Tervuren
          Ukkel
          Online
          Journalistiek
          Over Lieve

          De aha-momenten bij studenten mee-ervaren en iets positiefs bijdragen aan een mensenleven, dat is waar ik het voor doe.

          Bijles Nederlands, studiebegeleiding of wiskunde met Jade
          • +3 jaar ervaring

          Bijles Nederlands met Jade

          8,5/10 (6 beoordelingen)

          • Online
          Goedgekeurd na persoonlijk gesprek
          Sint-Antonius
          Online
          in de Seksuologie
          Over Jade

          Ik geef graag bijles omdat ik het ontzettend waardevol vind om jongeren en studenten te zien groeien in hun zelfvertrouwen en vaardigheden. Het geeft mij energie om samen stap voor stap inzicht te creëren, moeilijkheden om te buigen en te tonen dat leren ook haalbaar en zelfs leuk kan zijn. Voor mij is bijles geven niet alleen kennis doorgeven, maar ook jongeren motiveren en ondersteunen zodat ze sterker in hun schoenen staan.

          Er ging even iets mis! We zijn op de hoogte en werken aan een oplossing.

          Bedankt voor je aanmelding!