Bachelor Pedagogie van het jong kind
Artevelde
Erpe-Mere , België
Leslocaties
Op locatie
Online
Leslocaties
Op locatie
Online
Over Hanne
Hallo! Ik ben Hanne en ik werk ondertussen bijna twee jaar als leerkracht in het lager onderwijs, voornamelijk in de tweede graad. Daarnaast volg ik de bacheloropleiding Lager Onderwijs, waardoor ik mijn kennis en vaardigheden voortdurend verder ontwikkel.
Door mijn opleiding en werkervaring heb ik al heel wat ervaring met kinderen en met het begeleiden van leerlingen tijdens hun leerproces. Ik heb ervaring met verschillende leergebieden, waaronder Nederlands, wiskunde, huiswerkbegeleiding en leren leren.
Motivatie
Wat mij vooral motiveert om bijlessen te geven, is dat ik het fijn vind om kinderen individueel te kunnen begeleiden. In een klas zijn er vaak veel leerlingen en beperkte tijd, terwijl je tijdens een bijles echt kunt focussen op wat één kind nodig heeft.
Ik vind het leuk om samen op zoek te gaan naar een manier waarop de leerstof wél duidelijk wordt. Het geeft mij veel voldoening wanneer een leerling iets begrijpt waar hij of zij eerst moeite mee had. Ik vind het bovendien belangrijk om kinderen meer zelfvertrouwen te geven en hen te laten ervaren dat ze meer kunnen dan ze soms zelf denken.
Als toekomstige leerkracht zie ik bijlessen ook als een mooie kans om mijn ervaring verder uit te breiden en kinderen op een persoonlijke en positieve manier te ondersteunen.
Mijn aanpak
Ik start een bijles graag met een kort gesprek om te ontdekken waar de leerling precies moeite mee heeft en wat hij of zij al goed beheerst. Op basis daarvan pas ik mijn aanpak aan de noden en het niveau van de leerling aan.
Wanneer een concept moeilijk is, probeer ik het eerst op een eenvoudige en duidelijke manier uit te leggen. Ik gebruik daarbij graag concrete voorbeelden, visueel materiaal, stappenplannen of oefeningen uit de leefwereld van de leerling. Ik vind het belangrijk om niet alleen de oplossing te geven, maar samen te zoeken naar het antwoord en de leerling zelf te laten nadenken.
Ik werk graag stapsgewijs: eerst leg ik iets uit, daarna maken we samen een oefening en vervolgens laat ik de leerling zelfstandig proberen. Door regelmatig vragen te stellen en de leerling zelf te laten verwoorden wat hij of zij heeft geleerd, controleer ik of de leerstof echt begrepen is.
Ik probeer mijn aanpak steeds aan te passen. Sommige leerlingen hebben meer nood aan herhaling en structuur, terwijl anderen vooral baat hebben bij extra voorbeelden of een andere manier van uitleggen. Mijn doel is dat de leerling de leerstof uiteindelijk zelfstandig kan toepassen en met meer vertrouwen verder kan.
Opleiding
Diploma 1: Bachelor pedagogie van het jong kind aan artevelde
Bijles voor deze vakken
Meer bijlesgevers wiskunde

- +3 jaar ervaring
Bijles wiskunde met Jens
- Online
Over Jens
Een concept uitleggen of helpen bij het oplossen van een probleem vind ik geweldig. Het geeft me enorme voldoening om anderen te helpen hun leerpotentieel te bereiken en zelfvertrouwen op te bouwen. Als bijlesdocent krijg ik de kans om mijn passie voor kennis te delen en een positieve impact te hebben op het leven van mijn leerlingen.

Bijles wiskunde met Yosquin
- Online
- Op locatie
Over Yosquin
Ik ben gefascineerd door hoe de wereld werkt en in elkaar zit. Er valt zoveel interessante dingen te leren in de wetenschappen en wereldculturen, en dit enthousiasme wil ik graag doorgeven aan leerlingen.
Als tekenaar ben ik een creatieve en visueeldenkend persoon, vaak met een kritische zin en aandacht voor details. Ik geloof dat mijn ervaringen als lesgever essentieel zijn om mijn skills als grafisch communicator te verdiepen.

- +3 jaar ervaring
Bijles wiskunde met Siel
- Online
Over Siel
Ik geef heel graag (bij)les omdat het in de eerste plaats gewoon heel veel voldoening geeft om iemand iets bij te leren! Daarbij is het een flexibele job en kom je ook in contact met mensen.

- +3 jaar ervaring
Over Bruno
Ik vind het leuk om dingen aan mensen te leren. En ik leg ook zeer graag uit. Als ik dan zie dat iemand het nadien zelf kan dan geeft mij dit voldoening.

- +1 jaar ervaring
Bijles wiskunde met Els
- Online
- Op locatie
Over Els
Het onderwijs heeft me altijd geboeid, net als de wetenschap, techniek en wiskunde. Via BijlesHuis kan ik een stap in het onderwijs zetten en jongeren de klik proberen laten maken net daar waar het moeilijk gaat.