Bijles studiebegeleiding, statistiek of wiskunde met Sam

    10 (1 beoordeling)
    Leslocaties
    • Op locatie

    • Online

    Bijles studiebegeleiding, statistiek of wiskunde met Sam
    10 (1 beoordeling)
    Leslocaties
    • Op locatie

    • Online

    Over Sam

    Ik heb een achtergrond in wetenschappen en IT en heb ervaring met het begeleiden en opleiden van bachelor- en masterstudenten, zowel rond theoretische onderwerpen als in een labo-omgeving. Ik heb nog geen specifieke ervaring met bijles aan middelbare scholieren, maar wel veel ervaring met het individueel uitleggen van complexe onderwerpen en het begeleiden van studenten wanneer ze ergens vastlopen.

    Door mijn ervaring in onderzoek, het labo en IT kan ik daarbij ook voorbeelden en inzichten uit de praktijk meenemen naar de leerstof. Mijn sterkste vakgebieden zijn wetenschappen (fysica, chemie, biologie, wiskunde) en IT/programmeren (HTML, CSS, JavaScript, Python).

    Motivatie

    Lesgeven is eigenlijk iets dat me altijd heeft aangesproken. Ik heb in het verleden zelfs enkele stappen gezet richting een carrière als leerkracht, maar uiteindelijk heb ik ervoor gekozen om verder te gaan in de wetenschappelijke wereld en later in IT en programmeren. Toch is de interesse om les te geven en mensen op te leiden altijd gebleven.

    Ook professioneel merk ik dat ik spontaan die rol opzoek. Ik haal er veel voldoening uit om kennis over te brengen, iemand iets te zien begrijpen en mensen te helpen om zelf tot een oplossing te komen.

    Wat me daarnaast aanspreekt aan bijles geven, is dat ik intussen ook ervaring uit de praktijk kan terugbrengen naar het onderwijs. Onderwijs bereidt leerlingen voor op verdere studies en het werkveld, maar ik vind de omgekeerde beweging minstens even interessant: tonen waar bepaalde leerstof later terugkomt, waarom ze nuttig is en hoe je ze in de praktijk gebruikt.

    Daarbij vind ik het belangrijk dat een leerling niet alles onmiddellijk hoeft te weten. Weten waar je zeker van bent en waar niet, vragen durven stellen en fouten gebruiken om bij te leren zijn voor mij minstens even belangrijk als het juiste antwoord vinden.

    Mijn aanpak

    Ik probeer leerstof zoveel mogelijk te koppelen aan concrete situaties en terug te vertrekken vanuit de praktijk. Bij oppervlaktes berekenen kunnen we bijvoorbeeld kijken hoeveel verf je nodig hebt om een kamer te schilderen. Bij wetenschappen of programmeren zoek ik op dezelfde manier naar voorbeelden waarbij duidelijk wordt waarvoor een bepaald concept eigenlijk dient.

    Bij complexere problemen werk ik graag visueel, met tekeningen, schema's of flowdiagrammen. Eerst bekijken we wat we weten, wat we nog niet weten, wat we proberen te bereiken en welke stappen daartussen zitten.

    Ik probeer daarbij niet te snel zelf het antwoord te geven. Ik stel liever vragen waardoor de leerling zelf verder redeneert. Als iets fout gaat, bekijken we waar de redenering misliep en waarom.

    Mijn doel is dus niet alleen betere punten halen. Ik wil de leerstof waar mogelijk verbinden met de wereld buiten het klaslokaal en leerlingen leren om kennis niet alleen toe te passen, maar ook te begrijpen waarom ze iets doen en hoe ze zelf een nieuw probleem kunnen aanpakken.

    Opleiding

    Diploma 1: PhD wetenschappen: biochemie en biotechnologie aan Universiteit Gent

    Diploma 2: Master biochemie en de biotechnologie aan Universiteit Gent

    Diploma 3: Bachelor biochemie en de biotechnologie aan Universiteit Gent

    Diploma 4: Bachelor Getuigschrift Software Developer (Geen diploma) aan VIVES Zuid

    Bijles voor deze vakken

    Reviews (1)

    • Jinte's review for Sam

      Jinte

      Erpe-Mere

      1 week, 3 dagen geleden

      Jinte’s lesonderwerp

      Leerling uit het vierde middelbaar Bedrijfswetenschappen wenst online studiebegeleiding ter voorbereiding op een overstap naar Economische Wetenschappen. Wiskunde is momenteel het grootste struikelblok en er is nood aan een betere studiemethode. De leerling is gemotiveerd en wil graag ondersteuning om de eerste examens in december goed voor te bereiden.

      Jinte’s review over les Studiebegeleiding

      Sam geeft onze zoon die in het vierde middelbaar zit, elke week 2h bijles wiskunde. Vanaf de eerste les merkten we hoe betrokken hij is. Hij legt rustig en duidelijk uit en wil vooral dat Leon de leerstof écht begrijpt. Als de 2h voorbij zijn maar hij nog iets belangrijks wil toelichten, neemt hij daar gewoon de tijd voor. Niets lijkt hem te veel. Vorige week bereidden ze op dinsdag samen een toets voor die op donderdag gepland stond. Tijdens de wiskundeles op woensdag behandelde de leerkracht nog een bijkomend onderdeel. Het onderwerp van de toets werd last minute aangepast🫣 Ik gaf de wijziging informatief door aan Sam. Hij dacht meteen mee en bezorgde onze zoon nog extra uitleg en oefeningen. Al bij de eerste les gaf Sam aan dat onze zoon ook met vragen over fysica of chemie bij hem terechtkan. Die bereidheid om mee te denken en nét dat stapje verder te gaan, stellen we enorm op prijs. We hebben alle vertrouwen in Sam en bevelen hem van harte aan.

    *Namen werden geanonimiseerd wegens GDPR. Daarom staat er soms ‘hij’ bij een vrouwelijke naam en omgekeerd.

    Meer bijlesgevers studiebegeleiding

    Bijles studiebegeleiding, Nederlands of huiswerkbegeleiding met Lena
    • +1 jaar ervaring

    Bijles studiebegeleiding met Lena

    8,5/10 (1 beoordeling)

    • Op locatie
    Goedgekeurd na persoonlijk gesprek
    Asse
    Educatieve in cultuurwetenschappen
    Over Lena

    Ik geef heel graag persoonlijke bijlessen om leerlingen alle slaagkansen te bieden in het middelbaar en hoger onderwijs.

    Bijles studiebegeleiding, wiskunde of statistiek met Hannelore

      Bijles studiebegeleiding met Hannelore

      9,5/10 (3 beoordelingen)

      • Online
      Goedgekeurd na persoonlijk gesprek
      Asse
      Online
      Secundair Onderwijs - Wiskunde en Informatica
      Over Hannelore

      Ik hou ervan om met jongeren te werken, daarom dat ik ook voor mijn opleiding voor leerkracht heb gekozen. Tijdens mijn eigen schooltraject heb ik gemerkt hoe een groot verschil de leerkracht die je hebt maakt, daarom wil ik die leerkracht zijn voor de leerlingen/studenten van nu. Bij mij mag en kan je fouten maken en werken we samen aan jou doelen.

      Bijles studiebegeleiding, natuurwetenschappen of basisonderwijs met Kirsten

        Bijles studiebegeleiding met Kirsten

        10/10 (1 beoordeling)

        • Op locatie
        Goedgekeurd na persoonlijk gesprek
        Roosdaal
        Pedagogische Bekwaamheid
        Over Kirsten

        Ik heb reeds veel les gegeven, zowel individueel als in groep. Ik geef les vanuit een positieve visie. Ik gebruik daarbij mijn expertise van het leerproces. Ik ben betrokken bij mijn leerlingen. De lessen verlopen op een vlotte manier.

        Bijles studiebegeleiding, thesis-scriptiebegeleiding of ander met Ellen
        • +7 jaar ervaring

        Bijles studiebegeleiding met Ellen

        8,8/10 (2 beoordelingen)

        • Online
        Goedgekeurd na persoonlijk gesprek
        Denderleeuw
        Online
        Specifieke lerarenopleiding
        Over Ellen

        Er bestaan verschillende zaken die je helpen om beter te studeren: planningen maken, schema’s maken, linken leggen, de leerstof begrijpen, oefeningen maken, AI inzetten, … . Het motiveert me om deze zaken uit te leggen en te zien dat mensen hierdoor groeien en betere studieresultaten halen.

        Bijles studiebegeleiding, Frans of maatschappijleer met Jill

          Bijles studiebegeleiding met Jill

          9/10 (1 beoordeling)

          • Online
          • Op locatie
          Goedgekeurd na persoonlijk gesprek
          Vosselaar
          Zandhoven
          Online
          Leerkracht secundair onderwijs
          Over Jill

          Ik vind het leuk om jonge mensen iets te kunnen bijleren. Ook in mijn vrije tijd vind ik het fijn als ik hen kan helpen en ondersteunen bij moeilijkheden.

          Er ging even iets mis! We zijn op de hoogte en werken aan een oplossing.

          Bedankt voor je aanmelding!